10 Haziran 2011 Cuma

A Milli Takımda Bir Lüleburgazlı



Çoğu zaman futbola fazla dalıyoruz ve bazı önemli haberleri atlıyoruz. Az önce öğrendim. Kadınlar Hentbol A Milli Takımı'nın kalecisi bir Lüleburgazlı:Sevilay İmamoğlu Öcal.

1984 doğumlu Sevilay her ne kadar hentbola sol kanat oyuncusu olarak başlasa da, zorla kaleci yaptırılmış antrenörü tarafından ve İzmir Büyükşehir Spor'un vazgeçilmez oyuncusu olmuş! Ve geçen yıl da müzesinde 8 tane Şampiyonlar Ligi kupası bulunan Avusturya'nın HYPO Bank takımının teklifini, ülke aşkı yüzünden reddetmiş.

E biz bundan nasıl haberdar olduk. NTVSPOR sayesinde. Yarın 18.00'da Kadınlar A Milli Hentbol Takımı, 2011 Kadınlar Dünya Şampiyonası play-off finali rövanş maçında Hollanda ile karşılaşacak. Maç NTVSPOR'dan naklen yayınlanacak.

Not: Sevilay hentbola Lüleburgaz'da başladığını daha sonra İzmir'e geçtiğini söyledi. Çok merak ediyorum hocası, takımı kimdi? Bilen varsa paylaşsın bizimle.

2 yorum:

extensor dedi ki...

Benim arkadaşın ablasıydı. Arkadaş da kaleciydi. Çok genç yaşta sağlam fizik ve özgüven vardı ama ondan bir halt olmadı :D

Adsız dedi ki...

Lüleburgaz gençlik ve spor kulübü Antrenör Tuncay GEYİK